Produkty konopne są znane i cenione na rynku. Nie od dziś wiadomo, że mają one wiele właściwości leczniczych. Ta roślina wzbudza wiele emocji, które są związane głównie z niewiedzą. Pamiętajmy o tym, że konopne produkty mają dobry wpływ na nasze zdrowie.

Wspomagają leczenie schorzeń cywilizacyjnych i są stosowane profilaktycznie, przez miłośników zdrowego stylu życia. Jakie właściwości mają wyroby CBD? Dlaczego warto na nie postawić? O czym trzeba pamiętać? Jak działają konopne produkty, które znajdziemy na rynku?

Produkty konopne

Działanie lecznicze w tym wypadku jest wykazywane przez nasiona, kwiaty i liście konopii. Zawierają one setki substancji, z których większość ma zdrowotne działanie. Silne działanie terapeutyczne CBD z pewnością wykazują kannabinoidy.

Pomagają one w leczeniu następujących chorób:

  • zmniejszenie napięcia nerwowego w stwardnieniu rozsianym,
  • wyregulowanie gospodarki cukrzycowej w cukrzycy,
  • uśmierzanie bólu w chorobach nowotworowych,
  • lęki, stany lękowe, nerwica, bezsenność, depresja,
  • nasilenie działania leków przeciwko padaczce,
  • uzależnienie od leków, alkoholu, narkotyków.

Nie zapominajmy o tym, że produkty z konopi są pomocne w trakcie leczenia astmy, autyzmu, choroby Alzheimera, Parkinsona, problemów z tarczycą, osteoporozy, jaskry, migreny i wielu innych.

Kontrowersje może wzbudzać substancja THC, jaka ma psychoaktywne działanie. Wpływa ona na zmiany postrzegania i nastroju. Nie należy się jednak tego obawiać, gdyż odmiany konopi z tym składnikiem są nielegalne w Polsce. Z kolei produkty z konopui przemysłowych są dostępne na terenie Unii Europejskiej, bez recepty.